To nie jest tylko obsługa księgowa…
Podczas współpracy w zakresie KPiR otrzymasz:
Dedykowaną księgową, która zna Twoją firmę i branżę, w której działasz. Możesz kontaktować się z nią dowolnie – telefonicznie i mailowo.
Rozbudowany, ale przejrzysty Panel Klienta, w którym znajdziesz wszystkie swoje faktury, informacje o podatkach i składkach ZUS, ale także dane analityczne i wiele więcej.
Gotowy program do fakturowania zaimplementowany w Panelu Klienta. Już teraz jesteśmy gotowi również na KSeF!
Informacje o wszystkich ważnych dla Twojej Firmy terminach i zdarzeniach w ciągu roku podatkowego.
Regularne informacje i aktualizacje o ważnych zmianach podatkowych. Wszystko umieścimy w panelu oraz prześlemy na Twojego maila, abyś zawsze miał rękę na pulsie.
Opcjonalnie możemy przejąć od Ciebie również obsługę kadrowo-płacową. My zajmiemy się formalnościami, a Ty skupisz się na rozwoju firmy.
Co to jest KPiR?
KPiR to skrót od „Księga Przychodów i Rozchodów”. Jest to dokumentacja finansowa stanowiąca podstawę do prowadzenia rachunkowości w przedsiębiorstwie. Zapisuje się w niej wszystkie operacje, które mają wpływ na finalny dochód – przychody minus koszty.
To właśnie Księga Przychodów i Rozchodów to dobre rozwiązanie dla firm gdzie obroty są wysokie ale marża niska bo dzięki temu płacimy podatek jeśli firma przynosi dochód.
KPiR, a ryczałt
Jako przedsiębiorca masz do wyboru dwie formy rozliczenia – KPiR oraz ryczałt.
Rozliczenie w oparciu o stawkę ryczałtową nie jest jednak dla wszystkich firm. Jej wybór zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Ryczałt ma również znaczącą wadę – możesz zakończyć miesiąc płacąc więcej podatków niż przy rozliczeniu w oparciu o KPiR.
Księga przychodów i rozchodów zapewnia dokładniejsze rozliczenie każdego miesiąca, co za tym idzie, dokładne odzwierciedla finanse w Twojej firmie. Przy odrobinie analizy łatwo znajdziesz dzięki temu pole do optymalizacji i podejmowania lepszych decyzji biznesowych.
Kto obowiązkowo musi prowadzić KPiR?
Przedsiębiorstwa, które w minionym roku podatkowych nie osiągnęły przychodów większych niż 1 200 000 euro
Przedsiębiorstwa prowadzące działalność na podstawie umów agencyjnych i na warunkach zleceń
Przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność specjalnej produkcji rolnej.
Jeśli aktualnie rozliczasz się w innej formie niż KPiR, upewnij się, że jest to zgodne z prawem.