Oferta

Księga przychodów i rozchodów

KPiR to najpopularniejsza metoda rozliczeń działalności gospodarczej w Polsce. Poprowadzimy Twoją księgowość, abyś nie musiał się o nic martwić!

To nie jest tylko obsługa księgowa…

Podczas współpracy w zakresie KPiR otrzymasz:

ikona checklisty

Dedykowaną księgową, która zna Twoją firmę i branżę, w której działasz. Możesz kontaktować się z nią dowolnie – telefonicznie i mailowo.

ikona checklisty

Rozbudowany, ale przejrzysty Panel Klienta, w którym znajdziesz wszystkie swoje faktury, informacje o podatkach 
i składkach ZUS, ale także dane analityczne i wiele więcej.

ikona checklisty

Gotowy program do fakturowania zaimplementowany w Panelu Klienta. Już teraz jesteśmy gotowi również na KSeF!

ikona checklisty

Informacje o wszystkich ważnych dla Twojej Firmy terminach i zdarzeniach w ciągu roku podatkowego.

ikona checklisty

Regularne informacje i aktualizacje o ważnych zmianach podatkowych. Wszystko umieścimy w panelu oraz prześlemy na Twojego maila, abyś zawsze miał rękę na pulsie.

ikona checklisty

Opcjonalnie możemy przejąć od Ciebie również obsługę kadrowo-płacową. My zajmiemy się formalnościami, a Ty skupisz się na rozwoju firmy.

I wiele więcej, ale spokojnie – wszystko ustalimy na pierwszym spotkaniu!

Co to jest KPiR?

KPiR to skrót od „Księga Przychodów i Rozchodów”. Jest to dokumentacja finansowa stanowiąca podstawę do prowadzenia rachunkowości w przedsiębiorstwie. Zapisuje się w niej wszystkie operacje, które mają wpływ na finalny dochód – przychody minus koszty. 

To właśnie Księga Przychodów i Rozchodów to dobre rozwiązanie dla firm gdzie obroty są wysokie ale marża niska bo dzięki temu płacimy podatek jeśli firma przynosi dochód.

KPiR, a ryczałt

Jako przedsiębiorca masz do wyboru dwie formy rozliczenia – KPiR oraz ryczałt.

Rozliczenie w oparciu o stawkę ryczałtową nie jest jednak dla wszystkich firm. Jej wybór zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Ryczałt ma również znaczącą wadę – możesz zakończyć miesiąc płacąc więcej podatków niż przy rozliczeniu w oparciu o KPiR.

Księga przychodów i rozchodów zapewnia dokładniejsze rozliczenie każdego miesiąca, co za tym idzie, dokładne odzwierciedla finanse w Twojej firmie. Przy odrobinie analizy łatwo znajdziesz dzięki temu pole do optymalizacji i podejmowania lepszych decyzji biznesowych.

Kto obowiązkowo musi prowadzić KPiR?

ikona checklisty

Przedsiębiorstwa, które w minionym roku podatkowych nie osiągnęły przychodów większych niż 1 200 000 euro

ikona checklisty

Przedsiębiorstwa prowadzące działalność na podstawie umów agencyjnych i na warunkach zleceń

ikona checklisty

Przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność specjalnej produkcji rolnej.

Jeśli aktualnie rozliczasz się w innej formie niż KPiR, upewnij się, że jest to zgodne z prawem. 

Dołącz do zadowolonych klientów!

Anna Modzelewska
Anna Modzelewska
13/11/2023
Zdecydowanie polecam Korzystamy od kilku lat. Zarówno pracownicy jak i Pani Monika z Panem Marcinem zawsze chętnie pomogą i wytłumaczą. Nigdy nie zostaliśmy bez pomocy.
Karolina Kusz
Karolina Kusz
12/03/2022
Paweł Szepiszczak
Paweł Szepiszczak
23/12/2021
Musiałbym każdego miesiąca wystawiać 5 gwiazdek, tak jest dobrze. Druga JDG prowadzona przez Sintrę, używam panelu Sintry do wystawiania faktur i obsługi całej firmy - nie trzeba korzystać z zewnętrznych portali. Pani Monika pomogła w otwarciu działalności, Pan Marcin zareagował w sprawie podatku liniowego już w styczniu, Pani Katarzyna pomaga w rozliczaniu podatków a dzięki Pani Marcie nie boję się urzędów i udało się zatrudnić pracownika z Urzędu Pracy. Wszystko na czas a przede wszystkim udzielana jest ogromna pomoc merytoryczna i zawsze otrzymuję profesjonalną poradę w moich sprawach. Wzorcowe biuro rachunkowe prowadzone przez specjalistów, dzięki czemu błędy popełnione przeze mnie są korygowane w prawidłowy sposób i mogę bez stresu skupić się na działalności.
Blazej Waclawik
Blazej Waclawik
22/09/2021
Polecam polecam polecam
Sandra Bąk
Sandra Bąk
09/03/2021
Polecam z całego serca. Niezwykle pomocny i kompetentny personel.
Walde Mar
Walde Mar
31/01/2019
Bardzo miła i niezwykle kompetentna załoga, fantastyczni właściciele, profesjonalna obsługa, elastyczność ...Gorąco polecam :)
Olaf Skibiński
Olaf Skibiński
10/07/2018
Polecam serdecznie! Bardzo dobry kontakt z biurem oraz ogromna wiedza i fachowe doradztwo. Serdecznie Pozdrawiam przesympatyczną Panią Monikę.
Adam Wiechoczek
Adam Wiechoczek
06/05/2018
Polecam. Małe ale kompetentne biuro rachunkowe. Bardzo dobry kontakt i szybka reakcja we wszelkich sprawach. Otwarte w bardzo rozsądnych godzinach.
Patrick Stepien
Patrick Stepien
07/12/2017
Korzystam - w 100% zadowolony.